ODCHUDZANIE

ODCHUDZANIE Jak nie teraz to kiedy?  Jedno z Naszych ważnych postanowień. Jak je przeprowadzić aby było skuteczne a efekty szybkie i zdumiewające, zachowując przy tym  zdrowie i urodę?

tooRozstępy, brak jędrności i nadmiar skóry – to najczęstsze efekty uboczne nieprawidłowo przeprowadzonego procesu i diety. Przy złej i zbyt rygorystycznej diecie oraz szybkiej utracie wagi skóra odwodniona, zniszczona z osłabionym kolagenem nie ma szans ani czasu , aby dostosować się do nowego kształtu ciała. Odchudzanie to proces, również bardzo trudna próba, jeśli dobrze się do niego przygotujemy to efekty są naprawdę piękne  i długotrwałe bez efektu jojo. Skóra i organizm w trakcie odchudzania potrzebuje szczególnej troski. Gdy podjęliśmy wspaniałą decyzje o tym, że chcemy uzyskać ciało takie jakie sobie wymarzyliśmy Super – ale podejdźmy do tego z rozsądkiem. Po pierwsze nie odchudzajmy się poprzez głodzenie i jednoczesne pędzenie na siłownie czy aerobik niemal codziennie, takim podejściem spalamy mięśnie, wyniszczamy organizm i zniechęcamy się. Po dwóch tygodniach jesteśmy wykończeni i wracamy na kanapę coraz bardziej sfrustrowani i zniechęceni – zaplanujmy to inaczej podejdźmy do tematu holistycznie:

DIETA -odpowiednia dieta podczas odchudzania to podstawa . Każda dieta powinna być indywidualnie dopasowana do stanu naszego zdrowia i organizmu(konieczne badania laboratoryjne). Ważne jest sporządzenie grafiku dnia tak aby zaplanować  godziny jedzenia oraz ilość posiłków. Często słyszy się, żeby nie jeść kolacji po 18 nie patrząc na to, że chodzimy spać po 24. To sprawia, że stajemy się coraz bardziej,  głodni  sfrustrowani.  Po zaplanowaniu godzin i liczby posiłków przechodzimy do liczenia energii całkowitej- czyli ilości kalorii, którą powinniśmy zjadać w ciągu dnia, tak aby efekt diety był szybki, ale bezpieczny.  Zaplanowane posiłki muszą  być różnorodne nie powinny zawierać eliminacji i restrykcji. Najlepsza dieta to zdrowe, racjonalne odżywianie zgodnie z piramidą zdrowego żywienia. Taką zaleca nasz dietetyk.  Najważniejsze w procesie odchudzania jest  oczyszczenie organizmu z toksyn. Picie dużej ilości wody (wody z cytryną i imbirem)  na pozbycie się toksyn z organizmu. Nie tylko czujemy się lepiej ale również odżywiamy nasze mięśnie, które chłoną wodę jak gąbka .

TRENING– dopasowany do Twoich możliwości stopniowo zwiększający wysiłek i kondycję, ukierunkowany na wzmocnienie mięśni( bo tylko dzięki nim jest spalany tłuszcz),      dbający o stawy (osoby z nadwagą mają obciążone stawy i osłabiony kręgosłup). Nie obciążajmy ich zatem nadmiernie na bieżni na początku odchudzania częste korzystanie z niej ma wiele przeciwwskazań. Według opinii lekarzy i fizjoterapeutów najlepszym treningiem w tym okresie jest trening obwodowy na urządzeniach. Taki trening jest również w ofercie naszego salonu.

PIELĘGNACJA CIAŁA: nie tylko dobre efekty przyniosą  naprzemienne ciepłe i zimne natryski oraz regularne stosowanie kremów i balsamów ujędrniających, warto również pamiętać o tym, że na stan skóry bardzo korzystny wpływ ma  wysiłek fizyczny. Pobudza on krążenie krwi, dzięki czemu skóra szybciej otrzymuje niezbędne składniki odżywcze. Najważniejszym jednak elementem i najbardziej efektywnym są Masaże, masaże i jeszcze raz masaże!         Niezbędne w walce o gładką i jędrną skórę. W Atelier Piękna i Harmonii oprócz tradycyjnego masażu oferujemy zabieg endermologii urządzeniem LPG Keymodulle.  Endermologia to zabieg polegający na masażu ciała urządzeniem wytwarzającym podciśnienie. Pomaga pozbyć się nadmiaru wody oraz toksyn, rozbija tkankę tłuszczową likwidując cellulit oraz poprawia  sprężystość ciała poprzez pobudzenie fibroblastów produkujących kolagen i elastynę w skórze.

PIELĘGNACJA TWARZY – odchudzanie wpływa nie tylko na skórę ciała, lecz także na skórę twarzy. Ona również traci jędrność i elastyczność, aby je zachować lub przywrócić należy stosować  odpowiednie zabiegi uwarunkowane  min. wiekiem, stanem skóry itp. Najważniejsze to -zadbać o mięśnie twarzy tzw face fitness, masaże, dobre kremy oraz uzupełnianie pielęgnacji poprzez zabiegi w salonie między innymi:

– fale radiowe (pobudzą i wzmocnią istniejące włókna kolagenowe),

–  mezoterapia  mikroigłowa  lub igłowa, pobudza istniejący kolagen, tworzy nowe wiązania białkowe oraz odpowiednio odżywia i nawilża skórę.

Jeśli weźmiecie sobie te wskazówki do serca  będziecie tacy jakimi pragniecie być

    SZCZUPLI  PIĘKNI  ZDROWI  PEWNI SIEBIE I SZCZĘŚLIWI.

Chcesz wiedzieć więcej lub z nami zaplanować swoją przemianę zapraszamy przyjdź do nas. Uzyskasz informacje w tematach indywidualnie dobranych  z  dietetyki, ćwiczeń na treningu obwodowym, facefitness oraz zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i twarz w tak ważnym i trudnym okresie.

ZAPRASZAMY

Atelier Piękna i Harmonii

 

Z nami nie będzie takich efektów ubocznych odchudzania: