Trening obwodowy

fitness

 

Trening obwodowy – to ćwiczenia wykonywane na specjalnym sprzęcie, ustawionym w okręgu. Składa się  z 7 ćwiczeń angażujących wszystkie grupy mięśniowe. Przeciętny czas trwania każdego z ćwiczeń wynosi od 40 do 60 sekund, po czym następuje zmiana ćwiczenia.

Trening obwodowy doskonale wzmacnia wytrzymałość (kondycja) oraz mięśnie…

Easy Fit

System maszyn ma ułatwiać życie osobom ćwiczącym. „Easy”, z języka angielskiego – „łatwy, prosty”, odnosi się przede wszystkim do prostoty korzystania ze sprzętu przez ćwiczących. Wiele osób chciałoby schudnąć, poprawić kondycję fizyczną i zrobić coś dla zdrowia, ale obawia się, że sprzęt, jaki zastaną w typowym klubie czy siłowni, okaże się nieprzyjazny i zbyt skomplikowany. Często czują się oni zbyt zagubieni w zetknięciu z tradycyjnymi urządzeniami i standardowymi metodami treningowymi, aby w ogóle zdecydować się na regularne wizyty w klubie. Między innymi z myślą o nich firma Apus Sport zaprojektowała zestaw maszyn do treningu obwodowego Easy Fit. Składa się on z 14 stanowisk (siedem maszyn i siedem stepów) o prostej konstrukcji, znakomitym wzornictwie, wykonanych z najwyższej jakości materiałów i w dodatku niezwykle prostych w obsłudze.

Linia Easy Fit jest przeznaczona przede wszystkim dla kobiet i mężczyzn cierpiących na nadwagę, nie cieszących się zbyt dobrą kondycją fizyczną i tych, którzy dotychczas z wielu względów unikali treningu. Także idealnie nadaje się dla grup wiekowych określanych jako „50+”. Brak masywnych ciężarów sprawia, że wszyscy uczestnicy ćwiczeń, niezależnie od poziomu zaawansowania czują się pewnie i bezpiecznie. Nawet ci, którzy są tradycyjnie „uczuleni” na siłownię.

Easy Fit to coś więcej niż maszyny – pomysły na wzornictwo zostały zaczerpnięte z przedmiotów codziennego użytku, takich jak krzesła czy fotele samochodowe, przy czym skupiono się na detalach, które nadają całej linii solidny, ale i niezwykle estetyczny wygląd. Konstrukcja stanowisk sprzyja wykonywaniu prostych, naturalnych ruchów, zgodnych z biomechaniką ludzkiego ciała. Ćwiczenia są relaksujące i przyjemne. W ciągu zaledwie 40 minut można wykonać efektywny, dający duże zadowolenie program ćwiczeń – i to nie tylko siłowych, ale również aerobowych. Co więcej, system Easy Fit umożliwia rozpoczęcie cyklu treningowego w dowolnym momencie i powtórzenie go dowolnie wiele razy. Instruktor kontroluje tempo, dostosowując je do potrzeb i możliwości grupy. Bardzo szybko zaczynasz dochodzić do wniosku, że trening jest najbardziej naturalną rzeczą w świecie. Nie bez znaczenia jest fakt, że zajęcia odbywają się w kameralnej, przyjaznej atmosferze grupy.

Ponadto, trenując wszystkie partie mięśni ciała nie możemy zapominać o mięśniach twarzy. Dlatego też każdy trening kończymy ćwiczeniami „face fitness” .